Bizi Takip Edin:   

Avrupa Reklam
GenelTabelaları Karşılaştıralım: Markanız İçin En İyi Tabela Hangisi?

Tabelaları Karşılaştıralım: Markanız İçin En İyi Tabela Hangisi?

Tabelalar, müşterilerinize vermek istediğiniz mesajı en etkili şekilde aktarmanız ve marka imajınızı yansıtması açısından oldukça önemli bir rol oynuyorlar. Kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmek için doğru şekilde projelendirilmiş bir tabelaya kesinlikle ihtiyacınız olduğu konusunda hemfikiriz. Tabi tabela deyince aklınıza tek tip tabelalar gelmesin. Hizmet verdiğiniz sektör, hitap ettiğiniz kesim, kullanım yeri ve amacı doğrultusunda tercih etmeniz gereken çok sayıda tabela çeşidi bulunuyor. Dolayısıyla amacınıza en uygun tabelayı seçmeniz gerekiyor ki tabela çeşitleri oldukça farklı amaçlara hizmet edebiliyorlar. Markanızı yansıtacak en iyi tabelaya karar vermeden önce, sizin için sıraladığımız tabela çeşitlerine bir bakın deriz.

1 – Işıklı Tabela

Eğer markanız için net bir mesaj vermeyi hedefliyorsanız, tercih etmeniz gereken en iyi tabela çeşitlerinden biri olan ışıklı tabela çeşidini tercih edebilirsiniz. Işıklı tabelalar da aslında kendi içlerinde neon, LED ve florasan gibi çeşitlere ayrılıyor. Kullanacağınız ışığın rengi bile vermek istediğiniz mesajı etkileyeceğinden, doğru seçimi yapmanız önemli. Işıklı tabelalar, uzak mesafelerden bile fark edildiğinden en çok tercih edilen tabela çeşitlerinden biri aynı zamanda.

2 – Işıksız Tabela

Tabela karşılaştırma yaparken ışıksız tabela çeşitlerini ve kullanım amaçlarını da incelemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Özellikle unvan ve konum belirtmek konusunda en iyi tabela çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz ışıksız tabelaların. Genellikle ışıksız tabela çeşitlerinde markanızın logosu ve iletişim bilgilerine yer veriliyor. Bu da hedef kitlenizi doğru adrese yönlendirebilmeniz açısından büyük bir önem taşıyor.

3 – Dijital Baskı Tabela

En ekonomik tabela çeşitleri arasında yer alan dijital baskı tabelalar, özellikle görsel netlik sağlaması açısından en iyi tabelalar arasında yer alıyor. Hazırlık aşamasının seri bir şekilde tamamlanmasından dolayı da ekonomik tabela çeşitleri arasındaki yerini alıyor. İyi bir tasarım ekibinin elinden çıkmış bir dijital baskı tabela, markanız imajı açısından oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

4 – Çatı Tabela

Çok uzaklardan bakıldığında bile fark edilebilmesi sebebi ile çatı tabelalar da oldukça tercih edilen tabela çeşitlerinden biri. Zaten adı üzerinde, çatılarda konumlanıyorlar. Markanız için vermek istediğiniz bir mesaj, duyurmak istediğiniz bir kampanya olduğunda tercih edebileceğiniz en iyi tabela çeşitlerinden birinin çatı tabela çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Sadece yazılı mesaj olarak düşünmeyin, iyi bir görsel tasarım da kullanabiliyorsunuz ve markanız çok uzak bir konumdan bile fark edilebiliyor.

5 – Fener Tabela

Markalar arasında, özellikle yan yana dizilmiş çok sayıda sıralı mağazanın olduğu bölgelerde sıklıkla kullanılan bir tabela çeşidi fener tabela. Genellikle mağazanın giriş kapısını gösterdiğinden, hedef kitlenizin mağazanıza yönlenmesini sağlıyor. Dolayısıyla mağaza kapısının hemen yanına konumlandırılıyor. Oldukça az yer kaplamasından dolayı da tercih edilebilecek en iyi tabela çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Fener tabelaların üzerinde ise genellikle logolar sıklıkla kullanılıyor.

6 – Totem Tabela

Totem tabela, genellikle otoyol kenarlarında ve caddelerde karşımıza çıkan oldukça büyük ölçeklere sahip bir tür tabela çeşidi. Tıpkı çatı tabelada olduğu gibi uzak mesafelerden fark edilebilen totem tabelalar, kendi içinde ışıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılıyor. Burada markanızın stratejisine göre bir karar verebilirsiniz. Ayrıca totem tabelaların, ne kadar uzaklıktan fark edilmesini istediğinize göre boyutları ayarlanabiliyor.

7 – Pleksi Tabela

Pleksi tabela çeşidinin, özellikle doğal şartlara bir hayli dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları sebebiyle en iyi tabela çeşitleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Zaten bu özellikleriyle markaların en sık tercih ettiği tabela çeşitlerinden biri aynı zamanda. Pleksi tabelalar, profesyonel tasarım süreçlerinden geçtikleri için de görsel olarak da oldukça başarılılar. Dolayısıyla pleksi tabela, marka imajına olumlu katkı yapan en iyi tabela çeşitlerinden biri  aynı zamanda.

8 – Kabartma Tabela

Kutu harf tabela olarak da bilinen kabartma tabela çeşidi; pleksi, alüminyum, paslanmaz krom gibi farklı özelliklere sahip malzemelerden yapılıyor. İki ya da 3 boyutlu olarak tasarlanabilen kabartma tabelalar, markanın özel siparişi üzerine ışıklı ya da ışıksız olarak tercih edilebiliyor.

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir